Wypożyczalnia schodołazów (transportera schodowego), to idealne rozwiązanie dla osoby, która z jakichś powodów nie może liczyć na dofinansowanie lub od razu chce zwiększyć swoją mobilność, bez długiego oczekiwania na wydanie decyzji o dofinansowaniu. W przypadku osób, które posiadają dysfunkcję czasową często nie mogą liczyć na jakąkolwiek pomoc finansową. Z kolei ci, którzy mają dysfunkcję stałą, zmuszeni są do bardzo długiego oczekiwania na samo rozpatrzenie wniosku. Dzięki wypożyczalni schodołazów, możliwe będzie zatem komfortowe funkcjonowanie w trakcie oczekiwania na konkretne decyzje.

  1. Wypożyczalnia schodołazów działa w oparciu o umowę najmu, która zawierana jest między najemcą bądź jego przedstawicielem a właścicielem sprzętu.
  2. Aby usługa mogła być świadczona, konieczne jest okazanie przez najemcę lub przedstawiciela ważnego dokumentu tożsamości. Będzie to dowód osobisty lub prawo jazdy.
  3. Podczas wynajmu obowiązuje kaucja zwrotna, którą należy wpłacić w określonym terminie. To, jaka będzie jej wysokość, zależy od rodzaju sprzętu, który będzie udostępniany.
  4. Kaucja zostanie zwrócona wtedy, gdy wypożyczony sprzęt zostanie oddany w nienagannym stanie.
  5. Jeżeli zostaną wykryte jakiekolwiek uszkodzenia, które można klasyfikować poza wynik normalnego użytkowania i standardową eksploatację, kaucja jest wstrzymana na poczet wykonania ewentualnych napraw. Kiedy te zostaną już wykonane, powstałe koszty są rozliczane z kaucji, a całą reszta zwracana najemcy.

Wszaystkie dostępne w naszej wypożyczalni schodołazy, posiadają certyfikaty CE. To bardzo istotne, gdyż są one niezbędne, aby możliwy był odbiór budowlany - sanepidu. Dodatkowo, do każdego z nich dołączona jest instrukcja obsługi w języku polskim.

Scalamobil S20

Scalamobil S20 jest jednym z najpopularniejszych schodołazów produkowanych przez niemiecką firmę ALBERT. Pozwala on na wygodny i szybki transport osób poruszających się przy pomocy wózków inwalidzkich w obie strony po schodach. Urządzenie można stosować zarówno w prywatnych domach jak też różnych obiektach publicznych. Jego dużą zaletą jest możliwość pokonywania nie tylko schodów prostych, ale również zakręconych, co znacznie zwiększa zakres zastosowania. Transporter można łatwo rozłożyć na dwie niezależne części, to bardzo ułatwia transport, bez problemów zmieści się on w bagażniku typowego samochodu. Transporter ten można nabyć w dwóch wersjach, z wózkiem inwalidzkim lub krzesełkiem.

Ceny za wypożyczenie:
1 miesiąc: 300 PLN netto ( jest to minimalny okres, na który można wypożyczyć urządzenie )
6 miesięcy: 1560 PLN netto
12 miesięcy: 2900 PLN netto

UWAGA!
Przedstawione ceny są cenami netto, należy doliczyć do nich podatek VAT w wysokości 23%.

Parametry techniczne:
Maksymalny udźwig 120 kg razem z pasażerem
Waga schodołazu 24,5 kg
Waga zestawu napędowego 16,6 kg
Maksymalny zasięg do 300 stopni

Transporter schodowy, który Państwu oferujemy, jest dostarczany wraz z kartą gwarancyjną, instrukcją obsługi w polskim języku i certyfikatem CE ( niezbędnym do odbioru budowlanego)

Scalamobil S25

Scalamobil S25 to bardzo ceniony na rynku produkt renomowanej firmy ALBERT. Przeznaczony on jest do transportu wózków inwalidzkich z chorymi po schodach, zarówno w górę jak i w dół. Schodołaz można używać zarówno w obiektach publicznych, jak również w prywatnych domach. Jego bardzo dużą zaletą jest możliwość pokonywania różnych rodzajów schodów, nie tylko prostych ale też wąskich i zakręconych, co daje dużą uniwersalność jego użytkowania. Dzięki możliwości rozłożenia na dwie części transporter jest bardzo wygodny do przewożenia, gdyż bez problemów zmieści się w bagażniku nawet niewielkiego samochodu. Urządzenie jest oferowane w dwóch wersjach, z krzesełkiem albo wózkiem inwalidzkim.

Ceny za wypożyczenie:
1 miesiąc: 350 PLN netto ( jest to minimalny okres, na który można wypożyczyć urządzenie )
6 miesięcy: 1750 PLN netto
12 miesięcy: 3200 PLN netto

UWAGA!
Przedstawione ceny są cenami netto, należy doliczyć do nich podatek VAT w wysokości 23%.

Parametry techniczne:
Maksymalny udźwig 120 kg razem z pasażerem
Waga schodołazu 24,5 kg
Waga zestawu napędowego 16,6 kg
Maksymalny zasięg do 300 stopni

Transporter schodowy, który Państwu oferujemy, jest dostarczany wraz z kartą gwarancyjną, instrukcją obsługi w polskim języku i certyfikatem CE ( niezbędnym do odbioru budowlanego)

TK 100 – Treppenkuli

TK 100 – Treppenkulijest sprawdzonym i nowoczesnym schodołazem gąsienicowym. Jego głównym przeznaczeniem jest transport osób poruszających się na wózkach inwalidzkich pomiędzy kondygnacjami budynków nie posiadających wind. Urządzenie jest bardzo uniwersalne, gdyż pasuje do prawie każdego rodzaju wózka. Dodatkowo cechuje się bardzo łatwą obsługą, posiada bowiem prosty i wygodny w użyciu system mocowania wózków inwalidzkich. Schodołaz ma kompaktowe, niewielkie wymiary, ale jednocześnie jego konstrukcja jest solidna i wytrzymała. Jego zasilanie jest elektryczne, dzięki czemu transport chorej osoby nie wymaga użycia dużej siły. Dzięki swojej konstrukcji schodołaz jest łatwy do składania i przewożenia nawet z mniejszych samochodach. Nie trzeba go w żaden sposób montować, więc jego użytkowanie nie wiąże się z koniecznością załatwiania żadnych zezwoleń budowlanych.

Ceny za wypożyczenie:
1 miesiąc: 450 PLN netto ( jest to minimalny okres, na który można wypożyczyć urządzenie )
6 miesięcy: 2400 PLN netto
12 miesięcy: 4200 PLN netto

UWAGA!
Przedstawione ceny są cenami netto, należy doliczyć do nich podatek VAT w wysokości 23%.

Parametry techniczne:
Maksymalny udźwig 130 kg razem z pasażerem
Waga schodołazu 52 kg
Obsługiwane wózki większość manualnych modeli
Maksymalny zasięg do 200 stopni
Wymiary schodołazu długość 1468 mm, szerokość 636 mm, wysokość 934 mm
Prędkość schodołazu wjazd 20 stopni (6,50 m)/min zjazd 28 stopni (8,81 m)/min

Transporter schodowy, który Państwu oferujemy, jest dostarczany wraz z kartą gwarancyjną, instrukcją obsługi w polskim języku i certyfikatem CE ( niezbędnym do odbioru budowlanego)

Wypożyczalnia schodołazów

Nasza wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego to oferta dla wszystkich osób, dla których liczy się nie tylko czas, ale również jakość. Wynajem zapewnia dostęp do pełnowartościowego sprzętu w dogodnym momencie. Dokładamy wszelkich starań, aby oferowane przez nas schodołazy spełniały standardy techniczne i zapewniały komfort użytkownikom.

Wypożyczalnia schodołazów jest doskonałą opcją dla tych, którzy chcą wypełnić czas oczekiwania na dofinansowanie zakupu. To również znakomite rozwiązanie, gdy schodołaz potrzebny jest jedynie czasowo, na przykład w budynkach jeszcze nieprzystosowanych dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Wynajem obejmuje różne schodołazy: kroczące, gąsienicowe.

Jeśli nie masz pewności, który schodołaz będzie najlepszy dla Ciebie, skontaktuj się z naszymi ekspertami. Schodołazy pozwalają zapewnić mobilność w wielu sytuacjach. Również w warunkach nietypowych – na wąskich schodach, obok niesprawnej platformy. Wszystkie osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, nawet tymczasowo, powinny mieć możliwość swobodnego przemieszczania się między piętrami.

Schodołaz to doskonałe rozwiązanie. A wynajem schodołazów jest jedną z najszybszych metod wprowadzenia usprawnień w codziennym życiu. Schodołazy mogą być wykorzystywane wszędzie tam, gdzie do tej pory nie przewidziano poruszania się osób na wózkach. Lub dla tych, którzy wiedzą, że będą poruszać się na wózku czasowo, ale codziennie muszą pokonywać schody.

Wynajem schodołazów

Każdy oferowany przez nas schodołaz jest sprzętem wysokiej jakości, znakomicie przygotowanym do użytkowania. Wypożyczenie wiąże się z podpisaniem umowy, w której jasko określone są zasady użytkowania i zwracania sprzętu. Nie każdy sklep medyczny oferuje opcję wynajmu. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, staramy się zapewnić dostęp do schodołazów wszystkim tym, dla których liczy się czas.

Wynajem schodołazów jest zatem propozycją dla użytkowników prywatnych i firm, które są w trakcie zmian architektonicznych. Wypożyczalnia sprzętu medycznego, w tym wynajem schodołazów to nowoczesna, wygodna i ekonomiczna opcja w wielu sytuacjach.

Schodołazy to komfortowe pokonywanie schodów wszędzie tam, gdzie nie ma windy czy platformy lub jest ona czasowo nieczynna. Nie wiesz, czy to najlepsza opcja w Twoim przypadku? Sprawdź schodołaz w konkretnych warunkach.  Wynajem schodołazów możliwy jest nawet na jeden miesiąc!

Nasze usługi  obejmują urządzenia sprawdzone, doskonale przystosowane do używania bezpośrednio po wypożyczeniu. Każdy schodołaz jest gruntownie przygotowywany przed wynajmem. To właśnie wynajem jest dla wielu klientów najwygodniejszą i najszybszą opcją pozyskania sprzętu – schodołaz umożliwi pokonywanie wózkiem schodów, nawet tych wąskich. Jest zdecydowanie bardziej uniwersalny niż platforma z krzesełkiem. I komfortowy dla samych niepełnosprawnych, którzy mają do pokonania schody w domu lub budynku użyteczności publicznej.

Wypożyczenie schodołazu

W opcji wynajem schodołazów oferujemy schodołaz kroczący oraz schodołaz gąsienicowy. To najemca decyduje, która z opcji będzie dla niego najbardziej dogodna. Jeśli nie masz doświadczenia z tego typu sprzętem, po konsultacji z przyjemnością doradzimy konkretny model. Regularny wynajem schodołazów pozwala nam zbierać doświadczenia, dzięki którym jesteśmy w stanie jeszcze lepiej rozpoznać potrzeby klientów – osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów.

Interesuje Cię schodołaz kroczący lub schodołaz gąsienicowy w opcji czasowego stosowania? Nie chcesz lub nie możesz czekać na rozstrzygnięcie wniosku o dofinansowanie? Sprawdź naszą ofertę schodołazów dla osób niepełnosprawnych, a w razie pytań, skontaktuj się z nami. Na wszystkie pytania odpowiadają nasi specjaliści. Wybieraj wedle potrzeb: schodołaz kroczący lub schodołaz gąsienicowy. W naszym przypadku wynajem schodołazów to nie tylko sam schodołaz jako sprzęt, ale również fachowe doradztwo już na etapie wyboru modelu.

Schodołaz wypożyczalnia cena

Bez względu na to, czy potrzebny jest Ci transporter schodowy – schodołaz kroczący czy schodołaz gąsienicowy, warto zapoznać się ze specyfikacją różnych modeli, aby najlepiej dostosować wypożyczany sprzęt do posiadanych warunków oraz potrzeb. Komfort używania jest istotny dla osób niepełnosprawnych, ale także dla wszystkich, którzy mają schodołaz obsługiwać jako operatorzy. To dobra zasada w przypadku każdego sprzętu rehabilitacyjnego i każdy sklep medyczny oraz wypożyczalnia sprzętu medycznego powinna wziąć takie warunki pod uwagę.

Nasze schodołazy gąsienicowe i kroczące cieszą się uznaniem klientów. Są znaczącym ułatwieniem w pokonywaniu schodów i poruszaniu się w budynkach bez windy. Wykorzystywane przez niepełnosprawnych w domach, firmach. To schodołazy umożliwiają bezpieczne przemieszczania się wózkiem między kondygnacjami budynków. Wynajem schodołazów jest znaczącym przyspieszeniem dostępu do niezbędnego w codziennym funkcjonowaniu sprzętu. To również alternatywa dla większego jednorazowego wydatku. Jeśli z któregoś z powyższych powodów interesuje Cię wynajem schodołazów, zapytaj o opcje, które oferuje nasza wypożyczalnia schodołazów.